Інсектицид Твікс

Інсектицид із сильним механізмом дії для захисту овочів і плодів.

Діюча речовина:
хлорпірифос 500 г/л + циперметрин 50 г/л

Препаративна форма:
концентрат, що емульгується (КЕ)

Період захисної дії:
до 3 тижнів

Упаковка:
10 мл (пакет), 100 мл (пляшка), 500 мл (пляшка)

Класифікація ВООЗ:
ІІ клас (токсичний)

Особливі характеристики продукту

Синергічна взаємодія двох хімічних класів

Хлорпірифос – потрапляючи в організм шкідника пригнічує активність ферментів, що відповідають за передачу нервового імпульсу, порушення передачі сигналу призводить до паралічу нервової системи, а потім і до загибелі шкідників.

Циперметрин – діє на нервову систему комах-шкідників, викликаючи її надзвичайне збудження і, як наслідок, загибель шкідників. Блокує відкладання яєць у імаго і процес харчування личинок.

Особливо ефективний в тих випадках, коли одночасно є комахи різних фаз розвитку (імаго, личинки, яйця).

Купити в магазині

Повний опис

Агротехнологія

П’ять механізмів дії на шкідників

Ефективність за будь-яких умов, адже діючі речовини, що входять до складу препарату, належать до речовин з позитивним температурним коефіцієнтом, тобто мають високу стійкість до температур та ультрафіолету.

Репелентні властивості (специфічний запах) препарату, слугують сигналом для корисних комах, завдяки чому ті уникають оброблених ділянок.

Наявність «дієвої» парової фази (фумігантний ефект), дозволяє контролювати шкідників у поверхневому шарі ґрунту (шляхом крапельного поливу), та у важкодоступних місцях (під покривом листя).

Препарат володіє швидкою стартовою дією (від декількох секунд або хвилин), але в середньому знищення шкідників відбувається протягом перших 48 годин після обробки.

Поєднання у складі препарату двох діючих речовин з різних хімічних класів є перевагою у захисті культур від резистентних популяцій шкідників, що часто виникає при багаторазовому застосуванні одного й того ж препарату чи препаратів з заниженими дозами та не якісними діючими речовинами (особливо не оригінальні продукти/підробки).

А ви знали?

Чортополохівка – красуня з великим рівнем шкодочинності

Латиною її називають – Ванесса Кардуї (українською – Сонцевик будяковий, російською – Репейница, французькою – Belle Dame – красуня).

Родина німфаліди (nymphalidae) — це одна з найбільших родин денних метеликів

Чортополохівка швидко розмножується та сезонно мігрує (за добу може подолати до 500 км). Наприклад, у березні 2019 повз Ізаїль в напрямку Кіпру, Турції та південних регіонів Європи, через Україну пролетів 1 млрд сонцевиків. Його гусінь пошкоджує овочеві та баштанні культури, сою, соняшник, з бур’янів любить крапиву, осот та, звісно, будяк. Швидкість пересування та апетит личинки чортополохівки не дають часу на зволікання. За масового заселення шкідник може за короткий термін повністю знищити посіви в полі. Її гусінь скелетизує листя, скріплюючи його павутинками 5% гусені на рослині здатні об’їсти культуру до прожилок (ЕПШ – епідемілогічний поріг шкодочинності – становить 2 гусені на рослині). Забур’янені поля, пасовища, пустирі — своєрідні резервації для чортополохівки. Тут вони розмножуються, харчуються та зимують. Тому поля, що прилягають до таких територій, мають особливо контролюватися.

 

Культура

Спектр

Капуста (томати, баклажани, інші овочі), в тому числі крапельний полив

Совка капустяна, хрестоцвіті блішки, білан капустяний, попелиці, білокрилка, капустяна міль, різні види мух, трипси, ґрунтові шкідники

Плодові дерева (яблуня, груша, слива, вишня, персик та інші)

Плодожерки, листовійки, яблуневий квіткоїд, сірий бруньковий довгоносик (брунькоїд), бронзівки (зокрема, оленка волохата), трач (пильщик), казарка, букарка, попелиці (червоноголова, сіра, зелена), грушева листоблішка (медяниця), галиця листкова, трубкокрути, вишнева муха, шовкопряди, АБМ, склівка

Виноград

Гронова листовійка, блішки, довгоносики (скосарі), трипси, листова форма філоксери, трубкокрути
Буряки та зернові (пшениця, ячмінь та інші)

Звичайний і сірий бурякові довгоносики, щитоноски, блішки, бурякові клопи та мухи, клоп шкідлива черепашка, п’явиці, хлібні жуки, злакові попелиці, трипси, хлібна жужелиця

Обприскування рослин за температури вище 15°С значно посилює фумігаційну дію препарату.

Норми витрати: 10 мл на 10 л води на 2 сотки (для крапельного поливу – 20 мл на 10 л води).

Період застосування: профілактично під час вегетації (до/після цвітіння), а також у період виявлення шкідника.

Період очікування: 40 днів. Кількість обробок: 1.

Захисна дія: 3 тижні.