Супер Добриво для полуниці та суниці

Препаративна форма: гранули.

Компонентний склад: азот (N) – 15%, фосфор (P) – 8,5%, калій (K) – 9,6%, магній (MgO) – 1,8%, сірка (SO3) – 3,5%, натрій (Na2O) – 10,5%, марганець (Mn) – 0,5%, бор (B) – 0,1%

Переваги: активне утворення зав’язі; швидке дозрівання; чудова сахаристість ягід.

ПРИНЦИП ДІЇ СУПЕР ДОБРИВА

Збалансована органо-гранула. В основі гранульованого СУПЕР ДОБРИВА лежить принцип точного рецептурного розміщення корисних для культур макро- та мікроелементів під шаром захисної оболонки органо-гранули (ОГ). Кожна гранула містить повний та збалансований комплекс елементів для потреб кожної рослини. За рахунок цього коефіцієнт використання поживних елементів, що містяться в ОГ, в 1,5 рази вище в порівнянні з мінеральними добривами, де засвоюється максимум 25-30% поживних речовин, а відсоток засвоєння рослинами елементів ОГ становить 80-90%.

Захисна оболонка органо-гранули повільно розкладається в грунті і гарантує пролонгованість живлення культур та доступність речовин в залежності від потреби рослин у певний період розвитку. Органо-гранула працює ранньою весною, коли рослинам необхідна стимуляція зростання, влітку – в період активної вегетації і восени, зміцнюючи рослини на зиму завдяки пролонгованості дії.

Контрольоване вивільнення елементів. Кожна рослина має свій вегетаційний період і дуже важливо, щоб рослина мала повноцінний набір елементів протягом усього періоду вегетації. Вивільнення поживних елементів з гранули добрива відповідає вимогам рослин в їх вегетаційний період. Дія починається при температурі вище 0°С і при збільшенні температури, вивільнення поживних речовин набуває інтенсивності враховуючи розвиток рослини. Рівень кислотності грунту, вміст в них солей і мікроорганізмів не впливають на виділення поживних речовин з органо-гранули.

Купити в магазині

Застосування

Елементи

Використовуйте 3 рази в сезон: з ранньої весни (березень-квітень), під час цвітіння і на межі липня і серпня.

Підготовка субстрату до нових посадок: змішайте 40 г добрива з 10 літрами субстрату. Після ретельного змішування та посадки, рясно полийте водою.

Догляд за полуницею: внесіть в рівних дозах приблизно 40 г добрив на кожні 10 кущів.

Догляд за суницею: внесіть в рівних дозах приблизно 20 г добрива на кожні 10 кущів. Рівномірно розподіліть добриво навколо рослин, потім рясно полийте водою.

Норма витрат: приблизно 1 кг на 250 рослин (кущів).

МАКРОЕЛЕМЕНТИ

АЗОТ – РІСТ. Cтимулює ріст вегетативної маси і особливо важливий в період росту молодих пагонів та листя: 75% азоту поглинається в проміжок часу від розпускання бруньок до цвітіння, 20% – від цвітіння до початку плодоношення і тільки 5% – від збору врожаю до кінця періоду вегетації. Нестача азоту викликає затримку росту рослин (сповільнюється кущіння), хлороз і поступове відмирання листя та опадання зав’язі, молоді грона, ягоди та плоди залишаються недорозвиненими (знижується цукристість та вміст корисних елементів).
ФОСФОР – ЕНЕРГІЯ. Найважливіший елемент, який відповідає за закладання генеративних органів, стимулює активацію повноцінного росту коріння рослини, отримання життєво необхідної енергії та прискорення всіх процесів, що протікають в рослині. Потреба в фосфорі особливо велика на початку сезону для формування коренів, а також пізніше в період  цвітіння і зав’язування плодів. Нестача фосфору проявляється уповільненням фаз розвитку: пригнічується ріст рослин, слабо розвивається коренева система і рослина приживається, пізніше настає цвітіння та дозрівання плодів.
КАЛІЙ – ІМУНІТЕТ. Калій – будівельний матеріал клітинних стінок (визначає тургор рослинної клітини, підвищує імунітет рослин до несприятливих умов за рахунок прискорення утворення вуглеводів). Крім того – це мікроелемент кореня (стимулює ріст кореневої системи) і завершальної фази дозрівання (стадії  формування бульб чи зав’язі плодів) – він робить стебло міцніше, зменшуючи ефект «вилягання бадилля», впливає на колір плодів, їх смак, інтенсивність дозрівання та якість зберігання. Нестача калію веде до зменшується посухостійкості рослин, хлорозу, та вкорочення пагонів.

МЕЗОЕЛЕМЕНТИ

МАГНІЙ – ХЛОРОФІЛ. Цей мезоелемент у рослинному організмі займає четверте по важливості місце (після азоту, калію, кальцію). Магній потрібен для утворення структури молекули хлорофілу – він є важливим компонентом листкової зеленої маси, прискорює ферментативні процеси, утворення вуглеводів, прискорює ріст кореневої системи у рослин, пришвидшує засвоєння поживних речовин з ґрунту (зокрема азоту), є важливим елементом живлення для рослини (особливо у молодих частинах) під час цвітіння, плодоношення та дозрівання. Нестача магнію гальмує синтез хлорофілу: листки стають ламкими, рослини відстають у рості і виснажуються, сповільнюється цвітіння.
СІРКА – БІЛКОВИЙ ОБМІН. Сірка є незамінним компонентом метіоніну – однієї з 8 амінокислот, що входить у структуру білка. У мінеральному живленні рослин сірка – є третім за значенням елементом після азоту і фосфору. Від забезпечення сіркою залежить структура білків та функціонування ферментів у тканинах листків і насінні, активація важливих ензимів, необхідних для метаболізму енергії та жирних кислот, стійкість рослин до стресів та формування в самій рослині засобів захисту проти хвороб і шкідників (фітоалексинів, глутатіону). Дефіцит сірки веде до вкорочення та крихкості стебла рослини та збільшення витрат енергії рослини і часу дозрівання врожаю.
КАЛЬЦІЙ – РОДЮЧІСТЬ. Кальцій знижує токсичність іонів водню та марганцю, захищає рослини від надлишку аміачного азоту та шкідливого впливу рухомих форм алюмінію, які порушують вуглеводний, білковий та фосфатний обміни, що в результаті призводить до зниження урожаю та погіршення його якості. Дефіцит кальцію веде до затримки росту, скручування та викривлення листків, відмирання кінчиків кореня та загальної кволості рослин. у молодих культур дефіцит кальцію призводить до появи таких небезпечних хвороб як чорна ніжка та коренеїд коренеплодів.

МІКРОЕЛЕМЕНТИ

МАРГАНЕЦЬ – ФОТОСИНТЕЗ. Елемент бере активну участь у процесах фотосинтезу та впливає на ростові процеси, змінення мікро-біологічної активності, вмісту органічної речовини у культурах, збільшує стійкість до несприятливих факторів, покращує плодоношення. Під впливом цього елементу посилюється синтез вітаміну С, каротину, глютаміну. За його нестачі знижується синтез органічних речовин, зменшується вміст хлорофілу в рослинах, що провокує розвиток хлорозу, пожовтіння країв листків та засихання молодих гілок у плодово-ягідних культур.
БОР – ПРОВІДНА СИСТЕМА. Бор підтримує структурну цілісність мембран рослин і  знаходиться у великих кількостях у листі, точках росту  та плодах. Елемент важливий для утворення пилку, а також  розвитку квіток та плодів, необхідний для виробництва  нуклеїнових кислот та рослиних гормонів, а також руху  цукрів у рослині. При його нестачі, за рахунок порушення провідної системи в рослинах, продукти, які утворилися в процесі протікання фотосинтезу «застряють» в листі, що порушує баланс всієї рослини: погано розвивається коренева система, пригнічується верхівковий  ріст (листя, бутонів), відмирають молоді частини рослини та гальмується загальний розвиток культури.
ЗАЛІЗО – ДИХАННЯ. Дихання рослин і зокрема, його інтенсивність визначається рівнем заліза у пасоці. Воно регулює процеси окислення і відновлення складних органічних сполук. Залізо здатне реутилізуватися, тобто пересуватися зі старого листя до молодого. Основне живлення рослин відбувається через закисні й окисні сполуки заліза. За нестачі заліза відбувається захворювання молодих листків рослини: вони стають жовто-білого кольору, старе ж листя значно світлішає.