Кабачок на бочок

Коли кабачки в 16 столітті потрапили до Європи, то досить тривалий період їх вирощували виключно в якості декоративних рослин, звертаючи увагу тільки на їх яскраві і великі квіти. І тільки через багато років люди дізналися, що кабачок – це різновид гарбуза, він буває різних форм і забарвлень, а його плоди надзвичайно корисні для здоров’я! Кабачок містить багато вітамінів (А, Е, С, Н, групи В, РР, бета-каротин), мінералів і мікроелементів (залізо, кальцій, магній, калій і цинк), але при цьому калорійність його дуже низька – всього 23 кілокалорії на 100 г.

Виростити це симпатичний овоч не складно, якщо знати основну інформацію з посадки та догляду за ними.

Для дружного проростання насіння їх потрібно підготувати та прогріти. Зазвичай посівний матеріал замочують у теплій воді на добу, а після цього тримають їх в постійно вологій тканині близько 3-4 діб при температурі 22-25 ° С. Сам посів проводять після весняних заморозків, щоб грунт встиг трохи прогрітися.

На легких грунтах насіння висаджують на глибину 5-7 см, для важких же грунтів глибина становитиме 4-5 см. Зазвичай середня відстань між лунками – 70-90 см. Спочатку лунку поливають теплою водою, а потім розміщують туди насіння, причому в кожній ямці має перебувати по 2-3 насінини. Наприкінці все присипають сухою землею. Грядки після посіву прикриваються плівкою, бажано чорного кольору для хорошого прогрівання. Найоптимальніша температура для появи сходів – 17-20 ° С. У міру того, як сходи будуть з’являтися, потрібно робити в плівці отвори і «визволяти» рослини. Часто садівники відразу прорізають ці отвори і вже через них висівають насіння. Як тільки з’явиться по-справжньому сильний лист, його залишають в лунці, а всі інші зайві сходи обскубують.
З грядки плівку повністю знімають після 12-15 червня. Кабачкам потрібен регулярний полив під корінь, при цьому потрібно постаратися не намочити листя. Рекомендована температура води для поливу – 22-25 ° С.

Що стосується сортів, то тут існує безліч варіантів. Торгова марка SeedEra в новому сезоні пропонує кабачки-новинки, наприклад, ранньостиглий сорт Золотий цепелін. Це кущова і компактна рослина висотою до 40 см. Золотий цепелін – володар плодів циліндричної форми жовто-оранжевого кольору з щільною, гладкою шкіркою. М’якуш кабачка кремовий, ніжний і соковитий, з підвищеним вмістом сухих речовин і каротину. Використовується в кулінарії та для консервування. Золотий цепелін виправдовує свою назву, зберігаючи золотисте забарвлення плода при консервуванні. Головними перевагами цього сорту є хороша транспортабельність і лежкість.

Ще один новий ранньостиглий сорт – Лонг Вайт Буч. Це рослина кущової форми. Його циліндричні плоди гладкі, білі і досягають довжини 20-25 см. Шкурка кабачка тонка, м’якуш кремово-білий, щільний і ніжний. У Лонг Вайт Буча чудові смакові кулінарні якості, і тому він рекомендується для приготування дієтичного харчування. Кабачок містить багато пектинів, що підтримує стабільний водно-сольовий баланс в організмі, а також нормалізує рівень холестерину, очищає кров, виводить радіонукліди і покращує обмін речовин в цілому.

Цікавим середньостиглих сортом є Спагеті Равіоло. Його кущ компактний, а плоди середньої величини, помаранчеві і овальні. М’якуш кабачка товстий, кремово-оранжевий. Сорт прекрасно зберігається взимку, добре переносить транспортування. Плоди кабачка радять включати в раціон при захворюваннях печінки, нирок, серця, а також при лікуванні ожиріння, цукрового діабету та атеросклерозу.

Важливо встигнути зібрати кабачки до того, як їх забарвлення стане жовтим (тобто приблизно через 120-130 днів після входів). У такому випадку в процесі термічної обробки серцевина розварюється на волокна, які дуже схожі на спагетті, тому плоди кабачка відрізняються оригінальністю використання.

Цілий кабачок опускають у киплячу підсолену воду на півгодини. Після цього плід розрізають навпіл, видаляють насіння і викладають овочеве спагетті на тарілку. Спагеті Равіоло також використовують і в класичному традиційному вигляді.