Новинки пакетованого насіння моркви
Ось і прийшла пора задуматися про підзимовому посіві моркви і поговорити про всілякі варіантах вибору сортів. “Сіяти чи не сіяти?” – Запитаєте ви? Читайте нашу статтю і переконуйтеся самі!
Цей овоч – дійсно відмінний помічник у господарстві! А щоб надійна допомога завжди була під рукою, моркву для більшої корисності можна виростити самостійно. Щоб Ви визначилися з вибором, пропонуємо Вам декілька сортів-новинок від торгової марки «ВАССМА» для ознайомлення.
Перевагами сорту «Амстердамська» є раннєстиглість і стабільна врожайність. Підходить для вирощування як у відкритому грунті, так і під плівкою. Якщо потрібно, щоб морква з’явилася раніше, насіння висаджують у відкритий грунт у квітні. Щоб отримати коренеплоди для зберігання, посів роблять у травні-червні. Також сухе насіння придатне для підзимової посадки в мерзлий грунт в листопаді-грудні. Сіють зазвичай борозенками глибиною 2-2,5 см і шириною 5 см. Відстань між борозенками має становити 20 см. Після того, як у рослин з’являється кілька листочків, рекомендується зробити проріджування, і стежити за регулярністю поливу. Збирають коренеплоди в кінці вересня.
На замітку: сорт «Амстердамська» відмінно підходить для виробництва соку і дитячого харчування завдяки високому рівню вмісту каротину.
Середньостигла морква «Нантська» має соковитий і ніжний м’якуш і придатна для тривалого зберігання. При всій своїй витонченості цей сорт невибагливий і навіть за звичайних умов зберігання спокійно «дочекається» весни. «Нантська»характеризується високою товарністю і стійкістю до розтріскування. Рекомендована глибина посіву для цього сорту – 2-3 см.
На замітку: «Нантська» добра в салатах і маринадах.
М’якуш середньостиглої моркви «Без серцевини» помаранчевий і однорідний завдяки відсутності яскраво вираженої серцевини. Насіння цього сорту висаджуються у вологий, пухкий і добре удобрений грунт на глибину 1,5-2 см. Рекомендується робити два проріджування рослин за сезон, також корисними будуть часті прополки, підживлення та помірні поливи. Збирати врожай потрібно в суху погоду до настання осінніх заморозків.
На замітку: ідеально підходить для дієтичних страв.
Сорт «Шантане» має стійкість до квітушності і високу лежкість. Цей середньостиглий сорт, стійкий до розтріскування, висаджують в період з березня по травень, причому бажано проводити посадку на легких суглинках або супіщаних грунтах. Найпоширеніший спосіб посіву для цього сорту – стрічковий (довжина – 45 см, ширина 3-5 см). Глибина лунки повинна становити 2-3 см.
На замітку: рекомендується до вживання в тушкованому і відварному видах.
Принцип посадки сорти моркви «Вітамінна» схожий з попередніми, але на цей раз для отримання дружних сходів насіння слід замочити у воді кімнатної температури на добу, а потім просушити при температурі 15-16 ° С. Назва сорту говорить сама за себе: в коренеплодах є вітаміни А, С, Е, Н, РР, К, групи В, а також бета-каротин, калій, магній багатьох інших важливих мінеральних речовин і мікроелементів.
На замітку: корисність вирощеної своїми руками моркви збільшується в кілька разів! Так що вперед, назустріч здоров’ю!