По газонах – ходити!

Не настільки давно в моду ввійшли газони, які зараз вже можна побачити на кожній дільниці. Нічого дивного, адже це виглядає не тільки акуратно, але і красиво. Незалежно від того, велика у вас ділянку або зовсім маленька територія – миловидність газону завжди забезпечать якісні травосуміші, а в їх виборі допоможемо вам ми!


По суті, характеристик цих не багато, так що розібратися можна швидко:
Характеристика № 1.

Для чого конкретно Вам потрібен газон?

Якщо це основа для спортивного майданчика або ігрового простору під відкритим небом, то назва упаковки зазвичай – «Спорт». Ці коробочки містять всередині спеціальні травосуміші для забезпечення зон відпочинку та дитячих майданчиків у приватних будинках; для посіву на футбольних та волейбольних полях у школах і дитсадках. Вміст – злакові трави, які відрізняються стійкістю до витоптування, посухостійкістю і здатністю до оперативного відновленню.
Ваша мета – краса? На сьогоднішній день існує безліч видів газонної трави, за допомогою якої (без додаткового використання насіння квітів) можна спорудити справжній квітник!
Так, газон «Альпійський луг» може служити як природним елементом «гірських схилів», так і незалежною декоративною композицією. Гармонійний вигляд ландшафту забезпечує склад травосуміші: там 41% польових квітів і трав.

На невеликих ділянках, де неможливо створити великий квітник, використовують суміш трав «Мавританського газону». Ця добірка відмінно виглядає як біля  плодових дерев, так і на берегах штучно створених озер. «Мавританський газон»складають близько 20 видів найрізноманітніших однорічних і дворічних польових квітів. Практично всі рослини приваблюють метеликів і бджіл, що робить газон ще прекраснішим і неповторнішим.

Ви – консерватор і хочете рівний зелений покрив? Вам підійдуть класичні види трави – «Світлолюбива»«Тіньовитривала»або «Універсальна».

«Універсальна» стійка до несприятливих погодних умов, а також до забрудненості повітря, території та грунту, і може стати оптимальним варіантом для висіву вздовж доріжок у парках і садах.
Характеристика № 2.

Нюанси в особливостях землі і освітленість ділянки (світло, півтінь, тінь).
Якщо ділянка відкрита, краще вибрати «світлолюбиву» суміш. У неї входить 35% овсянниці очеретяної, яка завдяки особливостям будови кореневої системи може добувати собі вологу в спеку, особливо коли інші види просто зупиняються в рості.
«Тіньовитривала» травосуміш ідеально підходить для створення смарагдового покриву під кронами дерев і кущів, на затінених будівлями ділянках. У складі цієї газонки є тонконіг польовий, який добре росте на вологих ділянках землі.
«Медоносна травосумін» складається з 3 видів конюшини, тобто апріорі є медистою, залучаючи велику кількість бджіл.

Характеристика № 3.

Інформація на упаковці.

Доведено, що найякісніша газонка – родом з Німеччини чи Голландії. При цьому зовсім не є мінусом те, що фасують закордонний посадковий матеріал за замовленням вітчизняного дистрибутора. Фахівці українського ринку добре знають особливості нашого клімату, а тому розробляють оптимальні для нашої країни склади травосумішей – і за наповненням, і за сегментацією споживачів.

Ну ось ми і пройшлися по газонах, правда, поки тільки теоретично. Сподіваємося, що ці рекомендації допоможуть Вам обрати і створити гармонійний і доглянутий «зелений килим», по якому можна і пройтися, і побігати, а іноді навіть полежати.